Związek Polskich Artystów Fotografików (Association of Polish Art Photographers)

 

To elitarna organizacja skupiająca twórców wypowiadających się w szeroko pojętym medium fotografii. Powstał po drugiej wojnie światowej w roku 1947 jako kontynuacja przedwojennego Fotoklubu Polskiego. Przejął jego tradycje i wartości a założycielami byli wybitni fotograficy z Janem Bułhakiem na czele. Struktura Związku obejmuje 13 okręgów a Zarząd Główny ma siedzibę na Placu Zamkowym w Warszawie. Tu warto nadmienić że do ZPAF nie można się „ZAPISAĆ” lecz trzeba się „DOSTAĆ” po weryfikacji przez Radę Artystyczną ZG ZPAF. W Okręgu Łódzkim mamy ponad 30 członków posiadających bogaty dorobek artystyczny, w dużej mierze są to absolwenci Uczelni Artystycznych i Łódzkiej „Filmówki” co nie wyklucza szerokiego wachlarza innych wcześniej zdobytych profesji. Z ramienia Związku organizujemy wystawy indywidualne naszych członków jak również liczne wystawy zbiorowe. Jedną z wystaw zbiorowych jest wystawa

w Hali EXPO w Łodzi podczas trwania Targów FILM VIDEO FOTO 2023 (20-22 kwiecień)

Tu wartu dodać że Okręg Łódzki Związku Polskich Artystów Fotografików jest jednym z patronów honorowych Targów a rok 2023 jest rokiem obchodów 600-lecia Łodzi. Hasłem spajającym wybór naszych prac na tej ekspozycji jest PUNCTUM pojęcie bardzo ważnego elementu decydującego o wartości komunikacyjnej każdego świadomie zbudowanego kadru. Przedstawiamy 20 prac będących odbiciem indywidualnych potrzeb twórczych każdego z autorów, bez narzucania tematu czy też techniki wykonania. Porządkuje je od strony formalnej jedynie wspólny wymiar 100 x 70 cm. Zapraszamy zwiedzających do kontaktu z naszymi pracami, warto zauważyć jak szeroki i indywidualny może być wachlarz przekazu fotograficznego.

Dr hab. Leokadia Bartoszko prezes OŁ ZPAF

Specjalnie przygotowaną ofertę zaprezentują liderzy branży foto  – Fujifilm, Nikon, Panasonic, Sony.

Nie zabraknie także marek wiodących producentów i dystrybutorów sprzętu firm takich jak: Eizo, Epson, BEiKS, Fdirect, Zeever, Noritsu, Ilford, Patona, Next 77, Fotoforma, Bemix Media, Digitalalbum.pl, Ziba Fototechnika, Altra, Fotopak. To tylko namiastka tego co uczestnicy imprezy będą mogli zobaczyć i przetestować na żywo!
 
Bogata część wystawiennicza uzupełniona będzie przemyślanym programem warsztatów, prezentacji i spotkań z ekspertami z branży! Łącznie ponad 100 godzin wymiany myśli i doświadczeń skierowanych do osób profesjonalnie zajmujących się fotografią i filmem, jak i dla amatorów tych sztuk. Również i w tym roku nie zabraknie znanych i cenionych nazwisk fotografów oraz wystaw fotograficznych prezentujących różne oblicza fotografii.
 
Więcej informacji na profilach:
 
TRAILER FVF 2023